O společnosti

Rodinná firma – obchod se starožitnostmi Alma vznikla po roce 1989 jako malý obchod na Starém Městě, založila ho paní Alena Mahlerová, která zde působí dosud.

Zpočátku se firma soustředila na užité umění – starožitný porcelán, sklo, šperky apod., ale sortiment záhy obohatila o starožitné textilie, národní kroje a hračky. Po rozšíření prostor do suterénu vznikl jeden z největších obchodů v centru Prahy a sortiment se ještě rozšířil o drobný nábytek, svítidla, obrazy a grafiky a sběratelské předměty. V části prostor sídlí dceřiná firma – aukční dům Valentinum a zasedá zde prezídium Asociace starožitníků české republiky, která má sekretariát v prvním patře budovy.

Ing. Marek Mahler působí jako lektor Rudolfinské akademie Asociace starožitníků, dvouletého rekvalifikačního studia v oboru Starožitník v oboru starožitné šperky, starožitný porcelánu a drahé kameny a je autorem odborných skript.

Ing. Simona Šustková řídila 9 let ve funkci prezidenta Asociaci starožitníků a působí jako lektor na obor hračky, národní kroje, starožitný textil a gobelíny. Píše texty do odborných časopisů o starožitnostech.

Příjem starožitností do prodeje

Přijímáme do prodeje starožitnosti od pondělí do pátku 10.00–17.30 za hotové či do komisního prodeje a dále do aukce, která se koná dvakrát do roka.